fonogram.hua díjróljelöltek 2006szavazz te is!az esemény programjajegyrendelésarchívum

Exkluzív fotók a gáláról, Dusán életműdíja és a MAHASZ sajtóközleménye

A január 21-én, a Budapest Kongresszusi Központban megrendezett nagy sikerű Fonogram - Magyar Zenei Díj gálaesten készült exkluzív fotók és a t.A.T.u. bevonulásáról készült videofelvételek letölthetők a www.fonogram.hu/media webcímről. Nemcsak magáról a rendezvényről, hanem a próbákról és az est után rendezett állófogadásról is találhatók képek a tematikusan rendezett archívumban. A fotókat mind a sajtó, mind magánszemélyek szabadon használhatják fel, akár nyomtatott, akár elektronikus formában, forrásként kérjük minden esetben a MAHASZ-t és a www.fonogram.hu oldalt megjelölni.

Fonogram Életműdíjas: Sztevanovity Dusán

A hatvanadik életévét épp a közelmúltban betöltő Sztevanovity Dusán ugyan díjátadóként érkezett a Fonogram gálára, mégis díjazottként távozott onnan: váratlan meglepetésként - melyről maga Dusán sem tudott előre - Rigó Tibor, a MAHASZ elnöke eddigi munkája elismeréseként átadta neki a Fonogram életműdíjat.

A Szerbiában született, de három éves kora óta Magyarországon élő Dusán a magyar könnyűzene történetének egyik legismertebb és legelismertebb szövegírója: a Metro, az LGT, Katona Klári, Lerch István és számos további előadó megannyi slágerének szövege fűződik az ő nevéhez. "Embertelen dal", "Primadonna", "Citrom ízű banán" - és a sort nagyon hosszan lehetne folytatni.

A zenével való kapcsolata messze túlmutat a szövegíráson: nevével nem egyszer találkozhatunk zeneszerzőként is, de dolgozott dramaturgként, szerkesző-műsorvezetőként, forgatókönyvíróként a Magyar Televízió több zenés műsorában is. Több zenés darabhoz írt vagy fordított szöveget és rendezett komolyzenei tévéműsorokat is.

Sokrétű zenei munkásságáért eddig megkapta 1995-ben a Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztjét, még ugyanebben az évben az Arisjus Huszka Jenő Díját az év szövegírójaként, majd 1999-ben teljes életművéért, kétszer volt Emerton Díjas (1988-ban az év szövegírójaként, 1991-ben az év daláért vette át az elismerést), most, 2006-ban pedig átvehette a Magyar Hanglemezkiadók Szövetségétől a Fonogram Életműdíjat. Gratulálunk!

Miért volt fontos az idei Fonogram?
- a MAHASZ sajtóközleménye -

Többéves szünet, illetve szűk körű, szakmai rendezvények sorozata után a Magyar Hanglemezkiadók Szövetsége 2006-ban ismét nagyszabású gálaest keretében díjazta az előző év legjobb könnyűzenei teljesítményeit, és ünnepelte: a ZENÉT.

Az ünneplés oka nyilvánvalóan nem a kiugró eladásokban, az illegális felhasználások drasztikus visszaszorulásában keresendő: ezen a téren továbbra is rengeteg a tennivaló. Január 21-én, a Budapest Kongresszusi Központban azonban sikerült megfogalmazni és mindenkihez eljuttatni egy határozott üzenetet: A magyar könnyűzene él, létezik, és méltó a figyelemre.

Színvonalas produkciókat láthattunk, több előadó is fényesen bebizonyította, hogy tud élőben is minőséget produkálni, hanem a megújulás, a változatosság képessége is benne van, így hosszú távon is érdemes és hivatott lehet a közönség elismerésére. Rég nem tapasztalt egyetértés, közös tenni akarás mutatkozott meg a zeneiparon belül és kívül a rendezvénnyel kapcsolatban: kiadók, művészek, szervezők és televíziósok együtt gondolkodva, közösen tettek nagyon sokat azért, hogy a rendezvény a kellő színvonalon valósulhasson meg, s ezáltal a magyar könnyűzene az őt megillető elismerésben részesülhessen.

Az erőfeszítéseket több szervezet, illetve azok képviselőinek közreműködése, támogatása segítette, így külön köszönettel tartozunk Kovács Györgynek, az ORTT elnökének, Dr. Rudi Zoltánnak, a Magyar Televízió elnökének, Dr. Schneider Mártának, a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma művészeti és nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkárának, Kovács Nimródnak, a UPC elnökének, Zsoldos Bélának, a Nemzeti Kulturális Alap Zenei Kollégiuma kurátorának, a Danubius Rádiónak, a Magyar Televíziónak, a flyerz ingyenes trend- és programmagazinnak, a Magyar Lemezlovas Egyesületnek, a Sting napszemüvegeket forgalmazó DRG-Optical Kft.-nek és természetesen minden előadónak és közreműködőnek, akik a rendezvény sikeréhez hozzájárultak.

Ebben a sikerben mindannyian osztozunk, s azzal a tudattal megerősítve folytatjuk a megkezdett utat, hogy a magyar könnyűzene ezen az estén óriási lépést tett, s mind a sajtó, mind a közönség számára bizonyította, hogy sem szégyenkeznie, sem a jövőtől félnie nem kell, hogy a színvonalas produkció, az odafigyelés és a munka meghozza a gyümölcsét, hogy igenis érdemes alkotni, dolgozni, zenélni, s hogy mindezt a munkát, teljesítményt mind a szakma, mind a közönség ismét egyre jobban értékelni fogja.

(C) 2005 Magyar Hanglemezkiadók Szövetsége (Az IFPI Magyar Csoportja) Minden jog fenntartva.
1025 Budapest Csévi utca 18. Tel.: +36-1-391-42-00 Fax: +36-1-200-26-79 E-mail: info@mahasz.hu

powered by lightmedia | info@lightmedia.hu | www.lightmedia.hu | Leiratkozás a hírlevélről